Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak urządzić kuchnię w kolorze cappuccino?

Kuchnię w kolorze cappuccino można urządzić na wiele różnych sposobów, w zależności od gustu lokatorów. Świetnie sprawdzą się w niej elementy stylu skandynawskiego, rustykalnego, vintage, a przede wszystkim boho. Inspiracje można czerpać garściami ze stron internetowych i magazynów wnętrzarskich, dlatego dzisiejszy artykuł został poświęcony przykładowym wystrojom kuchni. Z pewnością przypadnie on do gustu tym, którzy lubią łączyć klasykę z oryginalnością.

Ściany i podłoga — podstawowe rzeczy, które warto dobrze przemyśleć

Projektując kuchnię w kolorze cappuccino, wbrew pozorom warto unikać tej barwy malując ściany i wybierając odcień podłogi. W ich przypadku znacznie lepiej sprawdzą się odcienie bieli, szarości oraz beżu, które doskonale będą komponować się z frontami szafek w przewodnim kolorze. Najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem, które stanie się bazą do dalszych eksperymentów, jest ułożenie kremowych paneli na podłodze oraz pomalowanie ścian na biały kolor. Takie zestawienie optycznie powiększy kuchnię oraz doda jej jasności. Korzyść przede wszystkim odczują właściciele małych pomieszczeń.

Płytki do kuchni — ich nie może zabraknąć.

Biała ściana gotowa, a więc pora na dobór odpowiednich płytek, których nie może zabraknąć w żadnej funkcjonalnej kuchni. Te już jak najbardziej można dobrać w kolorze cappuccino, jednak nie jest to jedyny słuszny wybór. W takim pomieszczeniu świetnie sprawdzą się:

klasyczne płytki ceramiczne w kolorze cappuccino — mogą one zostać dobrane na zasadzie kontrastu z podłogą lub meblami; świetnie wyglądają także kompozycje jednobarwne;

płytki ceramiczne w kolorze białym — będą stanowić przedłużenie ściany i dadzą doskonałe tło dla pozostałych elementów w barwie cappuccino;

płytki strukturalne z motywami geometrycznymi, np. z oferty Cersanit — ich wykorzystanie najlepiej skonsultować z architektem wnętrz, ponieważ mogą sprawić, że kuchnia będzie niezwykłym, oryginalnym miejscem lub też całkowicie zniszczyć jej odbiór wizualny;

płytki ceramiczne z motywem roślinnym — sprawdzą się tylko takie, które na swojej powierzchni mają elementy w kolorze cappuccino.

Kolor cappuccino — czas na motyw przewodni.

Mając bazę w postaci odpowiednio dobranych kolorów ścian i podłogi, można przejść do kompletowania mebli. Te oczywiście powinny być w barwach cappuccino. Mowa oczywiście o frontach szafek, blacie kuchennym, stole lub wyspie i krzesłach.

W projektowaniu wnętrz najważniejsza jest spójność. Nawet najbardziej oryginalne kuchnie z licznymi dodatkami oparte są o motyw przewodni. To właśnie on sprawia, że pomimo oryginalnej przestrzeni, wszędzie panuje miły dla oka ład.

~ potwierdza ekspert z firmy zajmującej się projektowaniem wnętrz. Jeśli więc poszczególne meble, dobierane do kuchni, nie pochodzą z jednej kolekcji, warto zadbać o to, aby miały identyczny odcień cappuccino. To natomiast najłatwiej porównać znajdując się w sklepie stacjonarnym lub konsultując się z doradcą klienta online.

Dodatki w kuchni w kolorze cappuccino.

Kuchnia w barwach cappuccino to przede wszystkim biele, beże i odcienie szarości. Dobierając dodatki, warto utrzymać tę kolorystykę. Doskonale sprawdzą się białe osłonki na kuchenne zioła (np. świeżą bazylię lub oregano), jasne kinkiety z naturalnym światłem oraz beżowe pojemniki na przechowywanie żywności, która nie zmieściła się w szafkach. Dla uniknięcia nudy warto postawić także na jeden kontrastujący dodatek. Może to być obrus w kanarkowym kolorze, purpurowa pufa uwielbiana przez dzieci lub koc w barwach butelkowej zieleni.

Gdzie kupić nasze produkty