Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Łazienka w stylu total look – największy hit roku 2020

Total look w łazience – zobacz jak to zrobić!

Total look to jeden z najgorętszych trendów świata mody, po który sięgają największe gwiazdy i najbardziej rozchwytywani celebryci. To również styl, który projektanci i architekci z powodzeniem stosują w aranżacji wnętrz. Czy można wykorzystać go w łazience? I jak to zrobić?

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest „total look”. Najprościej rzecz ujmując to styl zakładający absolutnie spójną aranżację. Taką, w której wszystkie elementy – od największych do najmniejszych, są ze sobą harmonijnie połączone. Tu nie ma miejsca na kontrasty czy dysonanse, ani na szczegóły wybijające się na pierwszy plan. Wszystko tworzy jedną całość. Zabiegiem, który znacznie ułatwia osiągnięcie takiego efektu jest monochromatyczność aranżacji (czy też w przypadku mody – stylizacji). Nie oznacza to jednak, że postawić musimy tylko na jeden odcień.

- W stylu total look, wnętrza utrzymuje się nie w jednej barwie, ale w tonacjach jednej barwy. Zabawa tonami jest dozwolona, o ile są one do siebie podobne odcieniami. Podobnie możemy zastosować różne faktury i wzory, o ile jednak nie będą z sobą kontrastowały, ale współgrając stworzą jedną całość. – mówi XX ekspert firmy Cersanit.

Aranżacja w monochromie

Jak powyższe zasady wykorzystać w tworzeniu total lookowej łazienki? Najprościej zagrać właśnie kolorem. Na podłogach i ścianach możemy zastosować płytki w tej samej barwie. Olbrzymim ułatwieniem jest dostępność spójnych i kompleksowych kolekcji, które obejmują różne formaty kafli nie odbiegających od siebie barwą. 

Dobrym przykładem jest kolekcja STORMY Cersanit. Obejmuje ona duże płytki (o rozmiarze 59,3x59,3cm) inspirowane jednym z najmodniejszych materiałów – betonem. Surowy industrialny beton został tu przełamany carpetową dekoracją, co pozwoliło nadać mu nietuzinkowego, zdobnego charakteru. Kolekcja wyróżnia się też niezwykłym akcentem na detal – płytka bazowa z widocznymi zaciekami oraz dekoracja, zostały podkreślone poprzez użycie błyszczącego tuszu. I dzięki tym zabiegom, nawet jeśli ułożymy w płytkach STORMY wszystkie ściany i podłogi, unikniemy przytłaczającego wrażenia zbytniej dominacji jednego materiału. 

Podobnie jednorodne wnętrze możemy zaaranżować za pomocą płytek z kolekcji DIVENA Cersanit. Jeśli połączymy podstawowe kafle, które utrzymane są w trzech różnych matowych odcieniach szarości, z połyskującymi detalami np. ozdobnymi listwami (które kolekcja również obejmuje), otrzymamy efekt świeży i kompletny zarazem.

W eleganckim wydaniu

 

Zupełnie inne wrażenie możemy uzyskać jeśli zdecydujemy się na odcienie złamanej bieli. Choć wszyscy cenią sobie świeżość i elegancję tej barwy, wiele osób boi się postawić na łazienkę całkowicie białą. Jednowymiarowe płytki w bieli mogą bowiem nasuwać skojarzenie ze szpitalnymi, ascetycznymi wnętrzami. A przecież nie takiego wrażenia chcemy w domowej łazience prawda? 

Rozwiązaniem może się okazać zabawa fakturą i wymiarem płytek, a także postawienie na bardzo jasny odcień szarości. Do tego zadania wykorzystać możemy kolekcję MYSTIC CEMENTO Cersanit, która choć również jest inspirowana betonem – ma zdecydowanie subtelniejszy i mniej surowy charakter. Dostępne w niej trzy rodzaje płytek bazowych, a także ciekawą, geometryczną mozaikę, możemy dowolnie łączyć i zestawiać. Gładkie, matowe kafle perfekcyjnie współgrają z minimalistyczną przestrzenią, zaś te pokryte organiczną strukturą lub oryginalnym, wybłyszczanym patternem, dodadzą wnętrzu bardziej wysublimowanego charakteru. 

Mocne uderzenie

Co zaś jeśli marzy nam się mocny kolor, ale nie chcemy decydować się na oczywistą, płaską barwę? Taką, która może nie tylko zdominować wnętrze, ale też nam się szybko znudzić? 

Tu rozwiązaniem są płytki niejednorodne, ale nadal spójne kolorystycznie. Przykład? Kolekcja DERN Cersanit, która przywodzi na myśl rdzewiejący metal. Kafle, dostępne w dwóch rozmiarach, zachwycają frapującą rdzawą barwą. Ich zaskakujący charakter – zarazem skromny i dekoracyjny, podkreśli zestawienie z białą ceramiką i głęboką czernią akcesoriów łazienkowych.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty