Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Funkcjonalny zestaw mebli idealny do małej łazienki – jak go wybrać?

Funkcjonalny zestaw mebli idealny do małej łazienki – jak go wybrać?

W łazience spędzamy aż trzy lata naszego życia. To pomieszczenie służące już nie tylko porannej toalecie, lecz także wieczornemu relaksowi. Jak urządzić idealną łazienkę o małym metrażu spełniającą obie te funkcje? To proste – zacznijmy od wyboru właściwych mebli łazienkowych. Z wieloelementową kolekcją MODUO możliwości mamy naprawdę wiele…

Podczas projektowania małych łazienek każdy centymetr ma znaczenie. Zadbajmy więc o to, by mądrze urządzić tę przestrzeń. Dokładnie zmierzmy wnętrze i przemyślmy, jakie sprzęty powinny się w nim znaleźć. Nie zapominajmy o miejscu na przechowywanie. Odpowiednio dobrane meble pomogą nam optycznie powiększyć łazienkę, sprawiając, że stanie się ona funkcjonalna, a dodatkowo pozwolą schować kosmetyki i środki czystości.

Zaplanuj wygodną strefę umywalkową

Strefa umywalkowa jest miejscem, którego bez wątpienia w łazience używamy najczęściej. Dlatego zadbajmy o to, aby była ona jak najlepiej dopasowana do naszych potrzeb i to od niej rozpocznijmy urządzanie naszego wnętrza. Jeśli jesteśmy posiadaczami niewielkiej przestrzeni, to postawmy na funkcjonalność i wybierzmy umywalkę meblową, która stanie się podstawą naszego zestawu. Nakładana bezpośrednio na szafkę, stworzy z nią harmonijny duet i zajmie mniej miejsca niż umywalka nablatowa, która przy identycznych rozmiarach potrzebuje dodatkowo odpowiednio większego blatu. Jeśli zależy nam, by ceramika oraz szafka podumywalkowa były idealnie dopasowane zdecydujmy się na komplet pochodzący z kolekcji MODUO. Zagwarantuje nam to, że elementy będą spójne konstrukcyjnie oraz stylistycznie. Co więcej, komplety szafek i ceramiki z kolekcji MODUO zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o małych łazienkach, dlatego posiadają szeroką gamę rozmiarów, nawet tych najbardziej kompaktowych (22x40cm).

Jak optycznie powiększyć łazienkę?

Wybierając szafkę podumywalkową pasującą do małej łazienki zwróćmy uwagę nie tylko na jej rozmiar, ale także… kolor. W ciasnych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się meble w jasnych, uniwersalnych kolorach – bielach, szarościach – o prostych, minimalistycznych formach. Warto również wybrać szafki lakierowane, które nie tylko dodadzą wnętrzu nowoczesności, ale także optycznie powiększą łazienkę. Podobny efekt uzyskamy, jeśli zdecydujemy się na podwieszany model mebla z wieloelementowej kolekcji MODUO. Odsłonięcie podłogi sprawi, że łazienka wyda nam się większa, a dodatkowo ułatwi nam to sprzątanie. W utrzymaniu czystości pomogą nam także szafki z frezowanymi uchwytami, minimalizując liczbę małych elementów, o których często zapominamy porządkując naszą łazienkę.

Ład i porządek – jak o niego zadbać?

Kompozycję składającą się z ceramiki i szafki podumywalkowej warto uzupełnić o dodatkowe elementy, które zagwarantują nam więcej miejsca do przechowywania. Tym samym pomogą utrzymać w naszej łazience ład i porządek, budując wrażenie przestronności. W tej roli doskonale sprawdzi się szafka lustrzana, w której nie tylko będziemy mogli się przejrzeć, ale także schowamy drobne przybory toaletowe. Wysokie i wąskie słupki idealnie wkomponujemy zaś w nawet bardzo ciasną przestrzeń, co pozwoli nam efektywnie wykorzystać każde wolne miejsce. Jeśli szukamy bardziej oryginalnych rozwiązań, to możemy połączyć dwie szafki z kolekcji MODUO, zawieszając je jedna nad drugą (frezami do siebie). Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskamy jeden spójny moduł, który będzie wyglądał niebanalnie, a jednocześnie nie przytłoczy naszego wnętrza. Jeśli preferujemy bardziej tradycyjne rozwiązania możemy pokusić się o poziome połączenie podwieszanych szafek w dwóch różnych rozmiarach w towarzystwie modułu otwartego. Z wieloelementową kolekcją mebli łazienkowej MODUO wszystko zależy od nas!

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty