Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Asymetryczna wanna – idealne rozwiązanie do trudnych łazienek

Asymetryczna wanna – idealne rozwiązanie do trudnych łazienek

Wanny asymetryczne, choć zazwyczaj mniejsze niż standardowe, prostokątne modele, oferują taki sam komfort kąpieli i oryginalną estetykę. To dobry wybór przede wszystkim do małych, nieustawnych łazienek, gdzie ważny jest każdy centymetr. Sprawdź na jakie modele możesz się zdecydować i jakie walory one oferują. 

 

Asymetryczna wanna – idealne rozwiązanie do trudnych łazienek 1

Wybierając między kabiną prysznicową a wanną, bardzo często kierujemy się nie własnymi preferencjami, ale… specyfiką łazienki. A dokładniej jej wymiarami. Jeśli tylko mamy niewielkie, lub nieustawne pomieszczenie, często rezygnujemy z wanny na korzyść mniejszego prysznica. I to nawet wówczas gdy jesteśmy prawdziwymi miłośnikami długich, odprężających kąpieli w gorącej, pachnącej wodzie.

Dlaczego tak się dzieje? Otóż niemal powszechnie uważa się, że w niewielkich wnętrzach będąca synonimem komfortu wanna po prostu się nie zmieści. Czy słusznie? Niekoniecznie. W praktyce okazuje się bowiem, że nie zawsze decyzja o rezygnacji z tego rozwiązania jest konieczna. Wręcz przeciwnie, często wannę zmieścimy bez większego trudu o ile tylko… wybierzemy jej odpowiedni model. Jeśli tradycyjna prostokątna wanna rzeczywiście się nie zmieści, możemy zdecydować się na jej „zgrabniejszy” asymetryczny wariant.

Rodzaje wanien asymetrycznych

Ustawiane zazwyczaj w rogu pomieszczenia wanny asymetryczne – czyli takie, których jeden bok jest zauważalnie węższy, zajmują na ogół znacznie mniej miejsca niż modele standardowe. Sprawdzają się więc zwłaszcza w łazienkach, w których są wnęki, lub przewężenia. Ale nie tylko – lista walorów wanien asymetrycznych nie kończy się na ich wymiarach. Paleta dostępnych dziś rozwiązań jest tak szeroka – również pod względem estetyki, że bez trudu możemy wybrać taką, która wpisze się w wybraną przez nas aranżację, lub wręcz stanowić będzie jej zasadniczy element.

Do wyboru mamy więc między innymi wanny asymetryczne o zdecydowanej, nowoczesnej stylistyce. Takie są modele z kolekcji wanien CREA, które wyróżniają się minimalistycznymi, nieco kanciastymi liniami. Przypominające kształtem trójkąt, posiadają wyjątkowo cienki rant (o szerokości zaledwie 10 mm), który idealnie pasuje do zabudowy płytkami ceramicznymi. Ta cecha pozwala na stworzenie pięknej, nowoczesnej aranżacji. Kolekcja wanien CREA oferują także komfort kąpieli – są nieco głębsze niż standardowe modele i odpowiednio, ergonomicznie wyprofilowane. A jeśli tylko zdecydujemy się na zawieszenie kotary albo montaż przesłony, możemy również w takiej wannie wziąć wygodnie prysznic.

Dla tych, którzy łazienkę kojarzyć chcą przede wszystkim z przytulnością, spodobają się za to modele o płynnych liniach i półkolistych kształtach. Wanny asymetryczne z kolekcji JOANNA NEW powstały z myślą o wygodzie i odprężającym wypoczynku. Charakteryzują się większą niż standardowo przestrzenią użytkową, a w dodatku wyposażone są w profilowaną strefę oparcia i obniżone podłokietniki. Poza tym, specjalnie zaprojektowana, szersza półeczka to idealne miejsce na kosmetyki, które powinny być zawsze pod ręką. Już nie musimy martwić się, że jakaś butelka spadnie, a płyn do kąpieli wyleje się na podłogę.

Bezpieczne i wygodne

Wygodę gwarantują również i inne cechy wanien asymetrycznych. Wiele z nich np. KALIOPE posiada specjalnie wyprofilowane miejsce do siedzenia. Wygodę jaką oferuje to rozwiązanie docenią zarówno osoby starsze, jak i rodzice myjący swoje małe pociechy. Warto przy tym pamiętać, że jeśli wybierzemy głęboki, duży model wanny, powinniśmy zadbać o montaż uchwytów ułatwiających wyjście z niej osobom starszym.

Ale to nie wszystko. Akrylowe wanny asymetryczne wyposażone są zazwyczaj w regulowane nóżki, pozwalające dostosować ich wysokość do potrzeb użytkownika. Dostępność wariantów prawy/lewy pozwala na pełne dostosowanie wybranego modelu do naszego wnętrza. Opcjonalnie dostępne obudowy są zaś popularnym sposobem na wykończenie aranżacji wnętrza. Nie bez znaczenia jest fakt, że są one znacznie łatwiejsze w montażu niż obudowa półokrągłej wanny za pomocą płytek ceramicznych.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty