Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Łazienka w stylu spa – jak ją urządzić?

Łazienka w stylu spa – jak ją urządzić?

Łazienka już dawno przestała być kojarzona z pomieszczeniem służącym wyłącznie pielęgnacji i dbałości o higienę. Coraz częściej jest miejscem, w którym chcemy odpocząć i zrelaksować się po pracowitym dniu. Dlatego bardzo popularne stają się łazienki aranżowane na wzór salonów spa. Jak to zrobić? Oto kilka cech, jakie powinna posiadać łazienka w stylu spa.

Królowa łazienki w stylu spa – wanna

Królowa łazienki w stylu spa – wanna

Kąpiel w wygodnej wannie pełnej ciepłej wody z dodatkiem pobudzających zmysły olejków eterycznych – czy może być coś bardziej odprężającego? Nic dziwnego, że elementem must have każdej łazienki przypominającej salon odnowy biologicznej jest wanna. Odpowiednio dobrana sprawi, że będziemy mogli odpocząć i w pełni korzystać z relaksujących wieczornych kąpieli. Dlatego przy jej wyborze warto zadbać, by wanna miała ergonomiczny kształt z profilowanym podparciem pleców i ramion, które pozwoli nam się odprężyć.

Naturalne materiały

W łazience w stylu spa dużą rolę odgrywają inspiracje naturalnymi materiałami, które pomagają się wyciszyć i przywodzą na myśl odpoczynek na świeżym powietrzu. Niestety drewno czy kamień są stosunkowo drogie i trudne do utrzymania w pomieszczeniu, w którym nieustannie panuje wilgoć. Dlatego warto zastąpić je płytkami ceramicznymi imitującymi ich strukturę i wygląd, jak np. kafle dostępne w kolekcji Torana. Całość aranżacji uzupełnijmy również o elementy botaniczne, np. szklane inserta przypominające mech z serii Fresh Moss, które w połączeniu z płytkami wzorowanymi na surowym betonie lub ciepłym drewnie zamienią naszą łazienkę w oazę spokoju.

Zadbajmy o szczegóły

Zadbajmy o szczegóły

Na charakter danego wnętrza ogromny wpływ mają również z pozoru nieistotne detale. Odpowiednia barwa światła, naturalna kolorystyka, geometryczne kształty ceramiki, rośliny – to wszystko pozwoli nam zbudować odpowiedni nastrój i sprawić, że w łazience poczujemy prawdziwy klimat salonu spa. Doskonałym uzupełnieniem całości będą również bambusowe dodatki, koszyki, świece zapachowe czy kamienne mydelniczki.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty