Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Dlaczego warto wybrać wannę akrylową?

Dlaczego warto wybrać wannę akrylową?

Długie kąpiele w wygodnej wannie wypełnionej puszystą pianą w otoczeniu nastrojowych świec, to marzenie wielu miłośników domowego spa. Dlatego tak dużą wagę przykłada się do wyboru odpowiedniej wanny, która zapewni nie tylko komfort użytkowania, ale będzie również stanowiła harmonijny i gustowny element wyposażenia łazienki.

WANNA AKRYLOWA CZY STALOWA?

Od wielu lat wanny akrylowe należą do najchętniej kupowanych. O ich niesłabnącej popularności zdecydowały liczne zalety, które dają im znaczną przewagę nad pojawiającymi się na rynku nowościami. Najczęściej podczas aranżacji nowej łazienki lub w trakcie jej generalnego remontu, pada pytanie - wanna akrylowa czy stalowa? W niszowych ofertach można również zapoznać się z wannami z kamienia oraz drewna, jednak ich wysokie ceny sprawiają, że są dostępne tylko dla wąskiej grupy inwestorów. Wybierając między akrylem, a stalą trzeba pamiętać, że wanny stalowe są zimne w dotyku i wpływają na szybkie ochłodzenie nalanej do nich wody. Ich dużą wadą jest hałas przy napełnianiu, co może być bardzo irytujące, zwłaszcza w mieszkaniu w bloku. Wanny akrylowe są przyjemnie ciepłe i zapewniają długą kąpiel bez konieczności ciągłego dolewania gorącej wody. Kolejną ważną ich zaletą jest niewielka waga. Wannę można łatwo przenieść i zamontować. Lekkość materiału idzie w parze z jego jakością i wytrzymałością, dlatego wanny akrylowe stanowią optymalne rozwiązanie dla osób poszukujących bardzo dobrych produktów za przystępną cenę.

RÓŻNE KSZTAŁTY WANIEN AKRYLOWYCH

Podążając za najnowszymi trendami projektanci proponują wanny o kształtach dostosowanych do różnych pomieszczeń. Dzięki temu nawet w małych łazienkach można stworzyć modny i luksusowy klimat. Akrylowe wanny do zabudowy VIRGO by Cersanit mają ergonomiczny kształt i profilowane wnętrze, które zapewniają relaksującą i odprężającą kąpiel. Akryl daje możliwość tworzenia wanien o różnych kształtach dopasowanych do wielkości łazienki i indywidualnych projektów. Dużym zainteresowaniem cieszą się wersje narożne z siedziskami oraz asymetryczne wanny np. z kolekcji KALIOPE, które łączą w sobie przestronne wnętrze z niebanalnym, oryginalnym designem.

Asymetryczn wanna z kolekcji KALIOPE - Cersanit

WANNA AKRYLOWA NA DŁUGIE KĄPIELE

Jaka wanna będzie najlepsza? Taka, która spełni oczekiwania domowników. Dźwiękochłonność akrylowego materiału docenią wszyscy mieszkańcy, ponieważ nalewana woda nie wywołuje hałasu jak w przypadku, na przykład wanien żeliwnych lub stalowych. Wysokiej jakości akryl stosowany w wannach firmy Cersanit, pozwala czerpać przyjemność z kąpieli już od momentu wejścia do wody. Ścianki wanny są zawsze ciepłe i można swobodnie się o nie oprzeć. Akryl zapobiega szybkiemu wychłodzeniu wody i kąpiel może trwać zdecydowanie dłużej niż w przypadku wersji z konglomeratu.

Ciekawe kształty, inspirujący wygląd i odporność na nieestetyczne przebarwienia sprawiły, że wanny akrylowe tworzone są w odmianach wolnostojących. W kolekcjach ZEN by Cersanit i INVERTO by Cersanit zastosowano zaokrąglony profil, który przyciąga wzrok i doskonale odnajduje się w łazienkach nowoczesnych i industrialnych oraz w projektach zmysłowych i nasyconych romantyzmem.

Wanna akrylowa na długie kąpiele

JAK CZYŚCIĆ WANNĘ AKRYLOWĄ?

Nawet najładniej wykończona łazienka straci cały swój urok, gdy na wannie będą brzydkie białe zacieki od mydła, rdza lub pojawią się żółte odbarwienia. Wanny drewniane i kamienne oraz stalowe i wykonane z różnego rodzaju konglomeratów wymagają zastosowania czasochłonnych, i nie zawsze skutecznych sposobów konserwacji. W przeciwieństwie do nich, wysokiej jakości akryl jest bardzo łatwy do czyszczenia. Wanny akrylowe mają gładką powierzchnię, na której nie tworzą się rdzawe plamy, a zastosowany w produktach firmy  Cersanit czynnik powstrzymujący szkodliwe działanie promieni UV, zapewnia, że wanna na długie lata pozostanie śnieżnobiała (STOP UV). Czyszczenie wanny polega przede wszystkim na jej myciu z resztek środków i detergentów, po każdym użyciu. Do czyszczenia należy używać miękkiej ściereczki lub gąbki. W sklepach dostępne są również preparaty przeznaczone do akrylowych elementów wchodzących w skład wyposażenia łazienki.

Wanny akrylowe są zdecydowanie najlepszym wyborem dla większości osób. Zapewniają radość z kąpieli, umożliwiają odpoczynek i odprężenie oraz doskonale współgrają z wieloma aranżacjami łazienki.

Jak czyścić wannę akrylową?

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty