Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Beton we wnętrzach – pomysły na aranżacje

Beton we wnętrzach – pomysły na aranżacje
Beton najczęściej spotykany jest w stylu industrialnym i nowoczesnym ale również w klasycznym.

Klimatyczny, dobrze nam znany surowiec, dobrze radzi sobie zarówno w dużym domu, miejskiej kamienicy, jak i niewielkim mieszkaniu w bloku. Jak i gdzie go stosować, by nie popaść w zbytni chłód i surowość?  Najlepiej rozpocząć od podstaw, czyli podłogi. Dzięki płytkom do złudzenia imitującym popularny materiał mamy szansę stworzyć bardzo różnorodne, twórcze i współczesne aranżacje. Płytki podłogowe będą efektowną bazą, idealną do dalszych eksperymentów.

Alternatywa do betonu architektonicznego

W  kilku  ostatnich latach daje się zaobserwować prawdziwy „boom” na beton i wnętrza wypełnione szarością. Materiały wykończeniowe w tym kolorze doskonale sprawdzają się w nowocześnie urządzanych domach. Jeśli nie mamy ochoty na wymagający impregnacji klasyczny beton architektoniczny, wybierzmy tańsze i łatwiejsze w eksploatacji płytki ceramiczne, które wiernie go odwzorowują. Warto zdecydować się na uniwersalny gres – te same płytki możemy z powodzeniem wykorzystać na ścianie i podłodze, tworząc jednolitą płaszczyznę, gotową na śmiałe dodatki. Monochromatyczność powierzchni możemy rozbić odważnymi geometrycznymi dekoracjami kolekcji Normandie, dwukolorowymi dekoracjami serii Monti czy błyszczącymi dekoracjami szklanymi Memories.

W klimacie industrialnym

Styl industrialny przeżywa obecnie swój rozkwit. Z wielkich, pofabrycznych budynków, trafił do mniejszych przestrzeni –  nowoczesnych biur i mieszkań. Betonowe ściany i podłogi stały się znakiem naszych czasów – wciąż w biegu, wciąż „under construction”, wyrażamy w ten sposób zgodę na niedoskonałość i pozorną niedbałość. W rzeczywistości stawiając nacisk na to, co jest istotą i kwintesencją życia w mieście. Chłodny szary odcień, matowa, chropowata powierzchnia i nieregularne desenie – podłoga imitująca surowy, przecierany beton, także w salonie będzie prezentować się wyjątkowo. Uniwersalny gres Serenity nada wnętrzom wyjątkowy, odważny, artystyczny charakter, a płytki podłogowe Lando swoimi subtelnymi deseniami odzwierciedlą prostotę i szczerość tego materiału.

Patenty na aranżacje

Podłoga i ściany w szarym odcieniu betonu znakomicie komponują się z innymi odcieniami szarości lub bieli, zachowując przy tym swój minimalistyczny, industrialny charakter. Pięknie wyglądają z intensywnie wybarwionymi ścianami lub dodatkami, które kontrastują z monotonią szarości. W zestawieniu z przedmiotami będącymi klasyką światowego designu lub sztuki współczesnej, tworzą zaskakujące i szalenie modne kompozycje. Płytki odwzorowujące beton doskonale sprawdzają się jako podłoga o surowym wyglądzie, jak również pozwalają niekonwencjonalnie zaaranżować ścianę, na której można z nich stworzyć imitację betonowych płyt.

 

Podłogi i ściany pokryte okładziną przypominającą beton wyglądają bardzo atrakcyjnie. Nie można jednak zapomnieć, że beton jest materiałem „ciężkim” i może całkowicie zdominować wnętrze. Dlatego zalecamy ostrożność i wyczucie w aranżacjach z tym materiałem w roli głównej. Najlepiej stosujmy go w rozsądnej ilości i zestawiajmy z odpowiednimi elementami wyposażenia. Łączmy go ze stonowanymi, najlepiej monochromatycznymi kolorami. W tej roli doskonale sprawdzą się: czerń, biel, zieleń i drewno. To ostatnie w zestawie z szarością lub grafitem stworzy niebanalną kompozycję o zaskakująco ciepłym charakterze.

 

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty