Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jakie wybrać płytki do kuchni w stylu angielskim?

W kuchni w stylu angielskim pierwszoplanową rolę odgrywa duet elegancji z przytulnością. Jest to więc wnętrze jednocześnie bardzo stylowe i ciepłe. Naturalne materiały łączą się z frezowaniami, czasem z florystycznymi motywami, a innym razem z jednolitymi powierzchniami nawiązującymi bardziej do współczesnych stylizacji. Płytki do kuchni angielskiej mogą być jednocześnie dyskretnym, ponadczasowym tłem, jak również wyrazistym akcentem nadającym charakter całej stylizacji.

Kuchnia w stylu angielskim z białymi płytkami

Szczególnie jeśli decydujemy się na szafki drewniane w sielskim klimacie, to warto wybrać białe płytki do kuchni angielskiej. Te dwa elementy bardzo dobrze ze sobą współgrają, wzajemnie podkreślają swoje charaktery i kontrastują się ze sobą. Doskonale sprawdzą się prostokątne płytki typu metro, czyli podłużne i o mniejszym formacie, niż standardowe propozycje. Układamy je równolegle lub w efektowną jodełkę. Pomiędzy nimi musi znajdować się fuga, która zazwyczaj jest biała, jednak oryginalnie prezentować się będzie fuga w czarnym kolorze. Białe płytki do kuchni angielskiej mogą być też inspirowane naturalnym kamieniem – białym marmurem o wyraźnie zaznaczonym żyłkowaniu. W takiej wersji kuchnia w stylu angielskim będzie bardziej elegancka i stylowa.

Drewno na podłodze i na ścianie

Kuchnia w stylu angielskim kojarzy się nam z drewnianą podłogą. We współczesnej wersji również może się ona pojawiać. Jednak ze względu na małą odporność naturalnego drewna na wodę i wilgoć, a także wyższe temperatury, warto postawić na alternatywę, czyli płytki ceramiczne w kolorze naturalnego drewna. Kształtem i wzorem nawiązują do klasycznych desek. Występują w szerokiej palecie wybarwień, zarówno jasnych i ciemnych, jak też w odcieniach szarości. Drewniany akcent pięknie prezentuje się na ścianie pomiędzy wiszącymi szafkami i blatem. Pięknie zaakcentuje biel i frezy na jasnych frontach.

Podłoga w czarno-białą szachownicę

Najbardziej ponadczasowe i już sprawdzone połączenie dwóch kontrastowych kolorów, czyli duet czerni i bieli, również bardzo dobrze prezentować się będzie w kuchni w stylu angielskim. Stawiamy na klasykę, czyli płytki o standardowym formacie i kwadratowym kształcie. Wybieramy je w dwóch kolorach – czarnym i białym. Układamy na podłodze naprzemiennie, tworząc wszystkim dobrze znaną szachownicę. Wykończenie płytek może być zarówno połyskujące, jak też matowe, jednak drugi wariant jest bliższy klasyce.

Patchwork dla ożywienia stylizacji

Kuchnia w stylu angielskim kojarzy się nam raczej ze stonowanymi barwami, tymczasem aranżacje z XIX wieku charakteryzują się mocniejszymi akcentami kolorystycznymi. Pojawiały się w nich ręcznie malowane płytki ozdobione geometrycznymi i etnicznymi wzorami. Dajemy zatem szansę patchworkowym płytkom, które występują w wyrazistych barwach, jak odcienie czerwieni i pomarańczy oraz niebieskiego i zielonego oraz w bardziej stonowanych, czyli szarościach i brązach.

Płytki do kuchni angielskiej to zarówno ponadczasowa klasyka, czyli biel i drewno, jak również oryginalniejsze propozycje, czyli marmur i patchwork. Można więc potraktować stylizację jako odzwierciedlenie tradycji lub też zainspirować się nowoczesnością.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty