Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

ZOOM NA DREWNO - PŁYTKI O STRUKTURZE DREWNA W ŁAZIENCE

Zoom na drewno – płytki o strukturze drewna w łazience

Choć jeszcze nie tak dawno piękno naturalnego drewna rzadko mogło gościć w aranżacjach łazienki, dziś sięgamy po nie coraz chętniej i częściej. I to bez obawy o niekorzystny wpływ wilgoci czy wody, rozwój bakterii i grzybów, zniszczenie powierzchni, odkształcenia itp… Stało się to możliwe między innymi dzięki dostępności coraz bogatszej kolekcji płytek gresowych i ceramicznych utrzymanych w interesujących wzorach najróżniejszych gatunków drzew. Tylko co mamy do wyboru? 

Naturalne drewno jest bezsprzecznie jednym z najpiękniejszych materiałów wykorzystywanych w budownictwie i wykończeniu wnętrz. Kojarzy się z ciepłem, niepowtarzalnymi wzorami usłojenia, przyjazną ale i ciekawą kolorystyką… Co równie ważne, jest też materiałem wszechstronnym – pasuje do praktycznie każdej aranżacji. Od tych klasycznych, z którym najbardziej się kojarzy, przez modne trendy skandynawskie, aż po surowy minimalizm, industrialność, a nawet styl loftowy... 
Niezależnie więc na jaki styl postawimy w naszych wnętrzach, na rysunek drewna z pewnością znajdzie się w nich miejsce. Dotyczy to również, a może przede wszystkim – łazienki. To w niej bowiem potrzebujemy absolutnej intymności i poczucia bezpieczeństwa. 

Delikatne tło

Subtelne wzory drewna to idealny pomysł na zaaranżowanie podłogi zarówno w łazienkach niewielkich, jak i tych przestronnych. Zwłaszcza, jeśli w naszym zamyśle, ma ona stanowić jedynie nienachalną, ale ciekawą podstawę aranżacji, w której pierwszoplanową rolę pełnić będą inne elementy wyposażenia. W takim układzie, idealnie sprawdzą się kolekcje płytek utrzymanych w nienachalnej kolorystyce – łagodnych brązach, kremach i szarościach, a także o niezbyt dynamicznym rysunku usłojenia. 
Warunki te spełnia linia I love WOOD Cersanit. Dzięki odwzorowaniu różnych gatunków drewna, oferuje ona bardzo bogaty wybór kolorystyczny. Poza tym, każda płytka posiada swoją niepowtarzalną, wiernie odwzorowującą słoje drewna grafikę, co sprawia, że ułożone obok siebie dają naturalny efekt drewnianych desek.

Na pierwszym planie

Na pierwszym planie

Inspirowane drewnem płytki mogą we wnętrzu grać również pierwsze skrzypce. Stanie się tak, jeśli postawimy na kolekcję o mocniejszym wyrazie. Świetnym przykładem jest utrzymana w stylu retro ORGANIC WOOD. Obejmuje ona płytki w formacie 19,8x119,8 cm – to ważna informacja, bo dzięki wymiarom, płytki można układać zarówno równolegle z przesunięciem, jak i na wzór jodły. W tym ostatnim ułożeniu, dzięki głębokiej strukturze powierzchni, płytki do złudzenia przypominają tradycyjną klepkę. W efekcie uzyskujemy podłogę godną starych kamienic i przedwojennych rezydencji.
 

Funkcjonalnie

Co bardzo ważne, decydując się na wybór płytek ceramicznych utrzymanych w drewnopodobnych wzorach nie musimy się martwić o kwestie użytkowe i problemy jakie na ogół nastręcza zastosowanie naturalnego drewna w pomieszczeniu o ponadprzeciętnej wilgotności. Płytki są absolutnie wytrzymałe nie tylko na wilgoć czy pojedyncze krople, ale nawet na bezpośrednie i długotrwałe działanie wody. Nie straszne im wahania temperatury, ani jej wysoki poziom. Łatwo je wyczyścić i utrzymać w dobrym stanie.
Mało tego, zastosowanie płytek na podłodze, może się również przyczynić do podniesienia bezpieczeństwa domowników – i to nie tylko tych najmłodszych. Zachwycające głębią koloru i wzorem amerykańskiego orzecha płytki gresowe OXFORDWOOD beige Cersanit mają antypoślizgową powierzchnię. To bardzo istotna kwestia zwłaszcza gdy chcemy je położyć w strefie kąpielowej, albo gdy marzymy o modnej kabinie prysznicowej typu walk-in. Wykorzystując OXFORDWOOD nie musimy się ograniczać i dzielić przestrzeni naszego domu na sztuczne strefy. Płytki te równie znakomicie odnajdą się bowiem i w innych wnętrzach – sypialni, biurze, kuchni, a nawet salonie, tworząc piękną i zarazem spójną podstawę całego domu czy mieszkania. 

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty