Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Toaleta i łazienka – razem czy osobno?

Toaleta i łazienka – razem czy osobno?
To czy toaleta znajduje się w obrębie łazienki, czy też poza nią – w oddzielnym pomieszczeniu, zależy w równym stopniu od możliwości lokalowych, co naszych gustów i przyzwyczajeń. Jakie wady i zalety mają oba rozwiązania?

Dyskusja o tym, czy miska toaletowa powinna znajdować się „w” czy „poza” łazienką trwa od lat. Zwolenników obu opcji jest bowiem niemal tyle samo. Jedni cenią sobie intymność, jaką oferuje oddzielna toaleta i jej większą higieniczność. Poza tym, podkreślają oni możliwość korzystania z obu wnętrz w tym samym czasie, co jest bardzo istotne zwłaszcza w przypadku większych rodzin. Co jednak bardzo ważne, aby odrębna toaleta miała sens, musi być wyposażona w choćby niewielką umywalkę. W innym przypadku, wizyta w łazience i tak będzie konieczna. Z drugiej strony zwolennicy łączenia funkcji toaletowych i kąpielowych w jednym wnętrzu zachwalają wygodę tego rozwiązania. Zwłaszcza w przypadku niewielkich mieszkań i domów, w których oddzielna toaleta miałaby bardzo skromną powierzchnię. Łączone łazienki sprawdzają się poza tym w domach kilkupoziomowych.

 

 

Mimo, że na zażegnanie sporu raczej nie ma szans, recept na funkcjonalne zaaranżowanie łazienki, w których toaleta będzie jakby razem, ale jednak osobno – jest wiele. W bardziej przestronnych wnętrzach można oddzielić miskę toaletową od strefy kąpielowej murkiem, lub lekką ścianką. Sprawdzą się też drzwi np. z matowego szkła.


Jeśli zaś chcemy ograniczyć strefę toalety do minimum zdecydujemy się na zabudowę podtynkową. Stelaż AQUA Cersanit ma jedynie 11 centymetrów głębokości, dzięki czemu możemy optymalnie i efektownie wykorzystać nawet małą przestrzeń. Ogromną zaletą urządzenia jest także cichy zawór napełniający, który sprawi, że korzystnie z toalety stanie się bardziej komfortowe. Dodatkowym plusem stelaża jest system QUICK FIX umożliwiający szybki i sprawny montaż nawet na nierównej ścianie, a także w rogu pomieszczenia.

 

moduo

A co z umeblowaniem łazienki? Warto zwrócić tu uwagę na meble modułowe. Pozwolą one funkcjonalne wyposażyć zarówno łazienki łączące obie funkcje, ja też dwa odrębne wnętrza, które mają być utrzymane w tym samym stylu. Kolekcja mebli MODUO obejmuje szeroki wachlarz elementów, co znacznie ułatwia dopasowanie szafek do wymogów pomieszczenia i naszych oczekiwań.

Dowiedz się również – jak sprzątać w stylu EKO.

 

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty