Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jakie płytki wybrać do białej kuchni?

Biała kuchnia to ponadczasowe i niezwykle eleganckie rozwiązanie. Świetnie sprawdzi się jako dopełnienie stylu skandynawskiego, czy glamour. Należy jednak pamiętać o tym, że jak urządzanie zaczyna się od wyboru płytek. Jest to bowiem stały element kuchni, który wymienia się w niej najrzadziej. Dlatego też nie można sobie tu pozwolić na popełnienie błędu. Na szczęście wybór płytek podłogowych do kuchni urządzonej na biało, nie jest zbytnio skomplikowany. Warto jednak wiedzieć, jakie kolory i wzory, stworzą z meblami zgraną całość.

Płytki imitujące drewno

Pomimo eleganckiego wyglądu, niestety biel ma również kilka wad. Poza kwestiami związanymi z utrzymaniem czystości, bardzo często kolor ten utożsamiany jest z chłodnym i sterylnym wnętrzem szpitali. Aby więc urządzona na biało kuchnia, nie wzbudzała negatywnych skojarzeń — warto przełamać jej kolorystykę płytkami, które ocieplą wnętrze. Świetnie sprawdzą się w tej roli podłogi wykonane z płytek drewnopodobnych. Na zasadzie kontrastu pozwolą one uzyskać zrównoważony efekt. Płytki imitujące naturalne drewno są również wysoce odporne na wilgoć oraz wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Dzięki nim podłoga nie będzie wymagała zbyt częstego czyszczenia. Bardzo często wykorzystuje się również płytki o formacie paneli — zwłaszcza w kuchniach, które są połączone z jadalnią lub pokojem dziennym.

Płytki w kolorze niebieskim

Nie od dziś wiadomo, że biel prezentuje się oszałamiająco w połączeniu z błękitami — zwłaszcza tymi ciemniejszymi. Wprowadza ona do pomieszczenia poczucie harmonii oraz równowagi. Płytki w ciemnych odcieniach błękitu są również łatwe w czyszczeniu. Przede wszystkim jednak pozwalają one na podkreślenie bieli mebli. Zdaniem specjalistki ds. wystroju wnętrz oraz home decor, w sezonie 2021/ 2022 najmodniejszymi odcieniami będą:

• błękit chabrowy;
• błękit morski;
• kobalt.

Ekspertka podkreśla także, że ciemne kolory wbrew pozorom przywołują przyjemne skojarzenia. Szczególnie w połączeniu z bielą. „Białe meble w kuchni wymagają mocnego kontrastu. Dzięki temu łatwiej będzie podkreślić ich minimalizm” – dodaje ekspertka.

Białe meble lakierowane a biała podłoga...

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy białe meble w połączeniu z podłogą tego samego koloru, to nie będzie przesada... Okazuje się jednak, że o ile taka monochromatyczna stylizacja zostanie przełamana ciemniejszymi dodatkami — np. drewnianym stołem lub blatem, całość będzie wyglądać oszałamiająco! Dzięki nim wnętrze będzie wyglądać nowocześnie, ale nie przytłaczająco. Dobrze jest również postawić na elementy metalowe, ewentualnie szklane — np. duże lampy, czy wazony.

Czym można ocieplić białą kuchnię?

Na końcu warto jeszcze wspomnieć o tym, jak można ocieplić wystrój kuchni. Dobrze jest poeksperymentować z dodatkami — wymiana płytek podłogowych, białych blatów czy mebli może okazać się zbyt kosztowna. Wielu dekoratorów wnętrz w takim przypadku ociepla wnętrze dodatkami wykonanymi z drewna. Ten szlachetny materiał sprawi, że zmiana będzie od razu zauważalna. Zwłaszcza w przypadku drewna w miodowym odcieniu. Wykonane z niego dodatki sprawdzą się nie tylko na meblach, czy ścianach, ale również i na podłogach. Duże zmiany można uzyskać nawet poprzez umieszczenie w kuchni krzeseł barowych, których stylistyka zostanie utrzymana w odcieniach szarości. Miłośnikom roślin doniczkowych zaleca się natomiast postawienie kwiatów. Duże donice wypełnione egzotycznymi roślinami o intensywnie zielonych liściach (np. monstery), odmienią kuchnię urządzoną wyłącznie na biało.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty