Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Kierunek: Przyszłość - Zrównoważony Rozwój jako Priorytet

11.09.2023

 

W dzisiejszym świecie, w którym zrównoważony rozwój i ochrona środowiska stają się coraz ważniejsze, firma Cersanit kontynuuje swoje zaangażowanie w tworzenie produktów najwyższej jakości. Dziś z dumą ogłaszamy nasze najnowsze osiągnięcia: Deklarację Środowiskową Produktu (EPD) oraz certyfikaty ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015. Chociaż nie jesteśmy pierwszą firmą na rynku, która posiada takie wyróżnienia, to jesteśmy dumni, że możemy kontynuować naszą misję dbałości o jakość i środowisko. 

 

ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015

Certyfikacja systemów zarządzania, zwłaszcza ISO 9001:2015 (zarządzanie jakością) i ISO 14001:2015 (zarządzanie środowiskiem), ma ogromne znaczenie w dzisiejszym świecie biznesu. Dlaczego są one tak ważne? Oto kilka przykładów:

1. Międzynarodowe uznanie: Normy ISO, ustanowione przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO), są uznawane na całym świecie jako autorytet w zakresie zarządzania jakością, środowiskiem oraz innymi systemami. Dlatego posiadanie certyfikatów ISO podnosi prestiż firmy na międzynarodowej arenie.

2. Zadowolenie klienta: Standardy ISO są powszechnie akceptowane i doceniane przez klientów i partnerów biznesowych. Często są one wymagane przez potencjalnych klientów jako gwarancja wysokiej jakości produktów i usług.

3. Relacje z dostawcami: Posiadanie certyfikatów ISO pomaga zoptymalizować łańcuch dostaw i świadczy o dobrej praktyce w firmie. To z kolei może wpłynąć na lepsze relacje z dostawcami i partnerami biznesowymi.

4. Doskonalenie: Certyfikacja ISO kładzie nacisk na procesy audytu i kontrolę metod zarządzania. Dzięki temu firma ma możliwość stałego doskonalenia swoich procesów i procedur.

5. Zarządzanie środowiskowe: Certyfikacja ISO 14001:2015 pomaga firmie w efektywnym zarządzaniu aspektami środowiskowymi. To oznacza ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko i dążenie do ciągłego doskonalenia w tym obszarze.

 

Deklaracja Środowiskowa Produktu (EPD)

Współczesne wyroby budowlane muszą spełniać surowe normy dotyczące wpływu na środowisko. Rozporządzenie o wyrobach budowlanych CPR zaleca wdrażanie deklaracji środowiskowych produktów, które pomagają ocenić zrównoważone wykorzystanie zasobów i wpływ wyrobów oraz obiektów budowlanych na środowisko.

Cersanit, zawsze w trosce o środowisko, zdecydował się na pozyskanie Deklaracji Środowiskowej Produktu (EPD) dla swoich wyrobów. Ta deklaracja potwierdza nasze zobowiązanie do ograniczenia wpływu naszych procesów produkcyjnych na środowisko. Produkty z deklaracją EPD są coraz częściej wykorzystywane podczas budowy obiektów, dla których uzyskiwane są certyfikaty zrównoważonego budownictwa, takie jak systemy DGNB, LEED, BREEAM i inne.

 

Cersanit, uzyskując certyfikaty ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015 oraz Deklarację Środowiskową Produktu (EPD), nie tylko podnosi swoją wiarygodność, ale także potwierdza swoje zaangażowanie w doskonalenie jakości i ochronę środowiska. Nasza firma jest gotowa na wyzwania rynku zarówno krajowego, jak i zagranicznego, i jesteśmy dumni z naszych osiągnięć oraz z naszej roli w promowaniu zrównoważonego rozwoju w budownictwie.

 

Gdzie kupić nasze produkty